Etsy'nin, ev dekoruna odaklanma gibi popüler Trend Kılavuzunu yayınladığı ve beklendiği gibi sevilmesi gereken bir ton olduğu yılın o zamanı. Sonuçlar, Etsy arama verilerinden ve aynı zamanda tasarım alanındaki bulgulardan derlenmiştir. Ayrıca, sevgili e-ticaret sitesi, perakendecilerin ürün teklifleri arasındaki temaları analiz ederek çok fazla zaman harcadı, alışveriş yapanların çoğu ile rezonansa giren ürün türlerine yakından baktılar. Sonuçların geldiğine göre, Etsy, 2019’u maksimalizm yılı olarak ilan ediyor - ev dekorasyonu aksanı, koyu renkler ve canlı tonlar.

ED, şu anda NBC’nin “Making It” adlı filminde en iyi dekorasyon trendlerine ilişkin görüşlere yer veren Etsy Trend Uzmanı Dayna Isom Johnson ile birlikte geldi. Isom Johnson, “2019'da kendi meşgul gerçekliklerimizi kucakladığımızda, maksimalizm, evlerimizde pek çok şey olması olgusuyla gerçek anlamda konuşuyor” diyor. “Dağınıklıklarla karıştırılmaması gereken en üst seviye trend, renk, doku ve şekillerin sofistike ama eğlenceli bir şekilde kazınmasıyla ilgili. Gerçeklerle yüzleşelim: bazen sahip olduğumuz her şey bize neşe getiriyor - ve bu tamamen ince."

  1  KRAVAT BOYASI

image

 

Evet, 70'lerin trendi dekorasyon dünyasında bir geri dönüş yapıyor. Son üç ay içerisinde 267 bin'den fazla Etsy araştırmasıyla, desen yatak takımlarından aynalara kadar bir dizi üründe ortaya çıkıyor. Bu yıl, daha hafif pastel paleti ile 70'lerin trendinde daha sofistike bir seyir için bak. Daha fazla tie boya kalıntısı gücüne mi ihtiyacınız var? Etsy, yalnızca "70'ler" için 1,7 milyondan fazla arama olduğunu buldu.

2 GLAM DEKOR STİLLERİ

 

Isom Johnson, “Yüzyıl ortası modern tasarımlar, minimalizmin bir simgesi haline geldi, bu yüzden, şimdi, maksimalizmin zımbalarını içeren glam deco stillerini benimsiyoruz” diyor. Çarpıcı aydınlatma, yemyeşil kumaşlar ve hatta trendleri fark edebilirsiniz
karıştır ve eşleştir metalleri.

3 BEKLENMEYEN YERLERDE DUVAR KAĞIDI

 

Herhangi bir tasarımcı duvar kağıdının bir odayı anında değiştirebileceğini kabul eder, ancak Etsy bu yıl kutunun dışında düşünmeni istiyor. Isom Johnson'a göre, adının aksine, duvar kağıdı sadece duvarlar için ayrılmamalıdır. “Bu tasarımın en beklenmedik şekillerde kullanıldığını görüyoruz; merdivenlere, tarayıcılara ve dolaplara renk veya desen  eklemekten bahsediyoruz.”

Etsy, son üç ayda, “soyma çubuğu duvar kağıdı” aramalarının% 385 oranında arttığını (geçen yılın aynı zaman dilimine kıyasla) fark etti. Etsy müşterileri aynı zamanda kat çıkartmaları ve merdiven çıkartmalarını da merak ediyorlardı (sırasıyla 15.000 ve 19.000 arama yapıldı). Çıkarılabilir duvar kağıdının büyük bir taahhüt veya karmaşa olmadan desen veya renkli bir alana kişiliği enjekte etmenin ideal bir yolu olduğunu doğrulayan “çubuk fayanslara” da ilgi duyulmaktadır.

4  KESME ŞEKİLLERİ

 terrazzo'nun bu yıl arka koltukta oturduğunu buldu. Onun yerinde ne var? Kesme biçimleri, 127.000'den fazla arama ile onaylandığı gibi, Etsy son üç ay boyunca “soyut baskılar” için farkedildi. Isom Johnson, “Bu yapboz benzeri baskı, hem maksimum hem de modernizmin en üst düzey kombinasyonunu herhangi bir alana getirerek hem geometrik hem de soyut öğeleri içeriyor” diyor.

5 HAYVAN KRALLIĞI

Gerçek hayattaki hayvanlar da dekor alanına girmişlerdir. Kaplanlar, flamingolar ve papağanlar gibi hayvanlar bir an yaşıyor ve duvar sanatından yastık atmaya kadar değişen dekor aksanlarında görülebiliyor. Klasik hayvan baskıları da hala karışımdadır ve Etsy, son üç ay boyunca 280 bin arama olduğunu doğruladı. 

6  TATLILARDAN İLHAM OLAN DECOR

4 milyondan fazla kişi “turkuaz” arar, 138k “çöl” arar ve 83k, Etsy'de son üç ay boyunca “gün batımı” arar, çöl esintili dekorun dikkat çekici olduğunu onaylar. Toprak tonlarına, doğal tekstillere ve canlı turkuaz renk tonlarına dikkat edin.

7 KRİSTAL İLGİLİ DETAYLAR

 

Tamamen kişisel bakım ile ilgileniyorsanız, Etsy'nin belirlediği başka bir eğilimden memnun kalacaksınız: kristal esintili dekor. Son üç ayda toplamda “kristaller” için 63 bin arama yapıldı. Etsy'de kristallerden ilham alan şifonyer düğmelerden servis kaplarına kadar her şeyi bulabilirsiniz. Isom Johnson, “Bu dikkat çekici parçalar, evinizi bir sağlıklı yaşam cenneti haline getiriyor ve yavaşlamak, derin bir nefes almak ve dikkatine odaklanmak için ince bir hatırlatma görevi görüyor” diyor.